Aktuality

Letní škola barokní hudby letos s Andreasem Schollem a Tamar Halperin

Letní škola barokní hudby v Holešově otevírá cestu k poučené interpretaci staré hudby – 18. ročník nese podtitul Duchovní versus světské v díle J. S. Bacha a exkluzivním hostem je světově proslulý kontratenorista Andreas Scholl. Letošní ročník mezinárodního workshopu pořádaného Czech Ensemble Baroque hostí zámek Holešov od 7. do 16. srpna. Přihlášky na Letní školu barokní hudby 2020 jsou k dispozici do 1. června.

Startuje akce na podporu muzikantů v režii Radka Baboráka

Na začátku minulého týdne jsme informovali o iniciativě Radka Baboráka, který chce podpořit muzikanty na volné noze. Platforma v těchto dnech nabývá reálných obrysů: lidé mohou přispívat, hudebníci se aktivně účastnit projektů i žádat o příspěvek. Baborákovi se podařilo získat pro svou myšlenku i další osobnosti klasické hudby, finančně přispět se rozhodl například Daniel Barenboim.

FOK v příští sezoně: Nový šéfdirigent, nový koncertní mistr a turné po Americe

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK dnes zveřejnil náplň příští sezony. Ta bude pro orchestr v mnohém nová. Představí se nový šéfdirigent Tomáš Brauner a také koncertní mistr Roman Patočka. Kromě toho se FOK chystá na sklonku příští zimy na turné po Americe. 

Zelenkova imaginární Missa 1724 ožívá na novém CD Collegia 1704

Dosud neznámá díla Jana Dismase Zelenky vycházejí v těchto dnech na novém CD Collegia 1704. Jednotlivé samostatně zkomponované části mešního ordinária z pera největšího génia české barokní hudby sestavil dirigent a umělecký vedoucí souboru Václav Luks do podoby imaginární mše.

SOČR spouští pravidelné koncerty na svém FB

30. březen 2020 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
SOČR spouští pravidelné koncerty na svém FB

Symfonický orchestr Českého rozhlasu spouští v pondělí 30. března pravidelné vysílání na svém Facebooku. Vždy v pondělí a v pátek od 20:00 hodin můžete sledovat výběr hudebních děl v podobě video záznamů z koncertů rozhlasových symfoniků. 

Odešla legenda polské hudby, skladatel Krzysztof Penderecki

V neděli 29. března zemřel ve věku 86 let jeden z nejuznávanějších skladatelů naší doby, polská legenda Krzysztof Penderecki. Po ránu o tom informovala agentura Reuters. „Po dlouhé a vážné nemoci zemřel Krzysztof Penderecki, jeden z největších polských hudebníků, světová autorita v oblasti klasické hudby,“ reagoval na tuto zprávu polský ministr kultury.

Muzikanti z Cotatcha Orchestra nahráli nový singl, každý v izolaci svých domovů

Šestnáctičlenný big band Cotatcha Orchestra měl minulý týden nahrávat dlouho plánované debutové album. Když však přišla přísná zdravotní a cestovní opatření, museli nahrávání odložit. Hudba je ale neodmyslitelnou součástí jejich životů a tak se rozhodli postavit se překážkám čelem a dělat to, co umí nejlépe – hrát.

I švýcarský Opernhaus Zürich se otevírá svým divákům online

Švýcarský Opernhaus Zürich se přidává k současné iniciativě orchestrů a operních produkcí, které se rozhodly v souvislosti s domácí karanténou v mnoha zemích streamovat zdarma vybrané koncerty a představení. Opera v Curychu nabídne od 27. března až do 1. června záznamy několika inscenací. Diváci tak mohou vidět například Vojcka s hudbou Albana Berga zasazeného do groteskní estetiky inspirované loutkovým divadlem. Režisér Andreas Homoki vytvořil na jevišti z dramatického fragmentu Georga Büchnera živoucí noční můru.

Česká filharmonie v příští sezoně: Bystrouška podle Gardinera, Mahler podle Byčkova a porce nové hudby

Česká filharmonie dnes oznámila program příští sezony, v níž oslaví 125 let své existence. Místo plánované tiskové konference, která se měla konat v pražském Rudolfinu, se vedení ČF rozhodlo zveřejnit náplň sezony 2020/2021 v „tiskovém videu“, které můžete shlédnout i vy.

Newyorská Met ruší představení do konce sezony, zůstává otevřená virtuálně

Metropolitní opera ruší všechna představení do konce sezony. Rozhodnutí se týká i zbývajících přenosů do kin. Chystané přenosy oper Bludný Holanďan, Tosca a Marie Stuartovna se tedy neodehrají ani v náhradních termínech. Met se mezitím připravuje na novou sezonu, kterou na podzim otevře Anna Netrebko v nové produkci Aidy.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.