Aktuality

Classic Prague Awards znají vítěze: Dvojí úspěch PFS a novoroční výstup Jiřího Vodičky

Třetí ročník českých cen určených klasické hudbě byl završen sobotním předáváním křišťálových trofejí vítězům ve Smetanově síni Obecního domu. Celkem jedenáct ocenění v deseti kategoriích vybírala společně s dílčími porotami hlavní porota ve složení Gabriela Beňačková, Jiří Hlaváč, Václav Hudeček, Ivan Klánský a Ondřej Soukup.

Česká klavírní moderna v rukou mladých interpretů

Třetí ročník festivalu Česká klavírní moderna dětem nabídne v sobotu a neděli 26. a 27. ledna 2019 program s celkem čtyřmi koncerty mladých klavíristů. Vedle toho čeká posluchače v kostele sv. Vavřince na Praze 1 koncert a beseda se skladatelem Milanem Dvořákem a jeho chotí Evou či exkurze do Muzea Bedřicha Smetany.

Pavel Haas Quartet vyráží na turné, v květnu natočí nové album

Pavel Haas Quartet čeká nabitá druhá část koncertní sezóny, ve které zavítá do mnoha sálů doma i v zahraničí. Zúčastní se také několika mezinárodních festivalů a na jaře ji zakončí novým albem se třemi smyčcovými kvartety Dmitrije Šostakoviče.

Varieté s cirkusáky, žongléry a orchestrem BCO

Brno Contemporary Orchestra se vrací s dalším experimentálním programem, v němž rozehraje polemiku s fenomény plesu, karnevalu a maškarády, tedy vyhledávané lidové zábavy s nutnou dávkou nechtěných i chtěných taškařic a potměšilostí. V úterý 29. ledna vystoupí v brněnském pracovišti Střediska volného času Lužánky Legato společně s cirkusovým souborem LeGrando ve skladbách Mauricia Kagela a Erwina Schulhoffa.

Cenu za nejlepší českou skladbu roku 2018 získal Luboš Mrkvička

Druhý ročník ceny za soudobou hudbu s názvem Trochu nižší C4 zná své vítěze. Jedenáctičlenná porota složená ze skladatelů, muzikologů, hudebních manažerů a publicistů se shodla na udělení ceny za rok 2018 skladateli Luboši Mrkvičkovi. Ten ji získal za For Large Ensemble, Part D, skladbu provedenou na loňském ročníku Pražského jara.

Andělé rozšiřují záběr o klasiku

16. leden 2019 Napsal(a)
Zveřejněno v Aktuality
Andělé rozšiřují záběr o klasiku

Ceny České hudební akademie Anděl, tradičně udělované českým osobnostem populární hudby, se v letošním ročníku rozrůstají i o kategorii Klasika. V ní se bude vybírat z titulů vydaných domácími vydavatelstvími v loňském roce. Ceremoniál 5. března 2019 v pražském Foru Karlín odvysílá v přímém přenosu Česká televize.

Struny dětem v Minoru s Anetou Langerovou a Jiřím Vodičkou

Jaké to je, když si múzy hrají? To se dozví poslední březnový víkend malí i velcí návštěvníci rodinného festivalu Struny dětem v Minoru, díky kterému s příchodem jara ožijí prostory divadla Minor a Novoměstské radnice. Návštěvníci se mohou od pátku 29. do neděle 31. března těšit na tři desítky různých akcí plných hudby, tance či divadla a setkání s předními umělci domácí scény.

Berlínský festival MaerzMusik oslaví čas ve všech jeho podobách

Berlínský festival MaerzMusik nabídne 22. až 31. března 2019 přes třicet koncertů, performancí, filmů, výstav a diskusních panelů. Již od roku 2015 se tento interdisciplinární festival tematicky zaměřuje na fenomén času v jeho politické, sociální, filosofické či umělecké dimenzi. Letos navíc zkoumá historii jako politický fenomén v rámci umělecké a diskusní platformy Thinking Together.

K poctě Jana Palacha: V Rudolfinu zazní Hanušovo režimem zakázané Poselství

Po 49 letech uvede Pedagogická a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy jednu z mála skladeb, které reagují na čin Jana Palacha. 22.1. 2019 zazní v Rudolfinu Poselství: svědectví o smrti Jana Palacha. Dílo Jana Hanuše bylo poprvé a naposledy uvedeno v roce 1970, poté bylo režimem zakázáno.

Festival Spectaculare v Praze pošesté představí elektroniku, ambient, jazz i soudobou hudbu

Festival Spectaculare již pošesté přiveze do Prahy současnou světovou elektronickou, ambientní, experimentální jazzovou a soudobou hudbu. Během února a března se tak v Praze představí britský elektronický hudebník Jon Hopkins, německý producent a člen Moderat Sascha Ring ve svém projektu Apparat či australský pianista a skladatel neoklasické hudby Luke Howard. V doprovodném programu se objeví filmové projekce i tři divadelní představení.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.