Aktuality

Manon Lescaut a krásná Paříž. Massenetova opera v živém přenosu z New Yorku v kinech

Jedním z vrcholných děl francouzského hudebního romantismu Manon skladatele Julese Masseneta pokračují přenosy z Metropolitní opery v kinech. Už 26. října budou moci diváci zhlédnout toto představení v režii Laurrenta Pellyho se sopranistkou Lisette Oropesa a tenorem Michaelem Fabianem.

Tradiční koncert pro republiku tentokrát pod holandským vedením

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK tradičně ke Dni vzniku samostatného československého státu zahraje Smetanovu Mou vlast. Koncert se koná 28. října ve Smetanově síni Obecního domu od 18 hodin. Dirigovat bude hlavní hostující dirigent Pražských symfoniků Jac van Steen.

Brněnskou jazzovou sezonu zahájí astrofyzik Dan Tepfer s disklavírem

Filharmonie Brno zahajuje ve středu 23. října sedmou sezonu cyklu Jazz & World Music, při níž v šesti večerech představí hudebníky z Evropy i zámoří. Hned na úvod abonentní řady je připravena specialita: Dan Tepfer ve svém programu Natural Machines zahraje na Yamaha disklavír – akustický nástroj se zabudovanou elektronikou. Ten posílá Tepferovu hudbu do počítače, který data zpracuje a sám v odpověď rozezní klaviaturu.

Hudba, ženy, výbuch: Wien Modern po dvaatřicáté

Za necelé dva týdny, přesněji 28. října 2019 se Vídeň tak jako každý rok probudí z letargie klasiky a vídeňských valčíků do světa nové a té nejsoučasnější hudby prostřednictvím věhlasného festivalu Wien Modern, který od roku 2016 připravuje jeho umělecký šéf Bernhard Günther.

Multižánrová série Muzyka bez granic přiblíží hudbu polských ansámblů

Svatováclavský hudební festival společně s polským partnerem Towarzystwem Kulturalnym FUGA otevírá nový mezinárodní projekt Muzika bez hranic / Muzyka bez granic, jehož šest multižánrových koncertů budou realizovat v období 19. října – 8. prosince 2019. Těsná a logická kulturní provázanost česko-polského Slezska založená na spolupráci uměleckých špiček obou regionů zaručuje vysokou interpretační kvalitu.

Britská melancholie podle Hany Blažíkové na úvod Barokních podvečerů

Devatenácté Barokní podvečery zahájí 20. října svoji podzimní řadu koncertem „Image of Melancholy“ inspirovaným díly básníků Williama Shakespeara a Johna Miltona. Jemný a podmanivý hlas Hany Blažíkové za doprovodu  Collegia Marianum rozezní Tereziánský sál Břevnovského kláštera.

Imaginativní smuteční kantáta Heinricha Schütze v Brně

Na druhý koncert své brněnské sezony, který proběhne ve středu 16. října v barokním kostele sv. Michala, si připravil soubor Czech Ensemble Baroque mystickou pohřební kantátu Musikalische Exequien německého skladatele a varhaníka Heinricha Schütze. Výrazně imaginativní a intimní smuteční skladba bude konfrontována s jiným dvojsborovým motetem, tentokrát však autora takřka neznámého, Johannese Schimracka, neboli Jána Šimráka.

Polskou operu Halka v pražském kostele sv. Šimona a Judy koncertně provede Capella Cracoviensis

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve spolupráci s Polským institutem v Praze při příležitosti 200. výročí narození polského skladatele Stanisława Moniuszka si pozval do Prahy krakovský sbor a orchestr historických nástrojů Capella Cracoviensis. Ten v kostele sv. Šimona a Judy 15. října uvede v koncertním podání jeho slavnou operu Halka.

Slabost pro lehkou múzu: Jonas Kaufmann uvede spolu s PKF - Prague Philharmonia své nové album Wien

Jonas Kaufmann uvede v pondělí 14. října ve spolupráci s PKF — Prague Philharmonia a dirigentem Jochenem Riederem ve vídeňském Konzerthausu své nové album Wien, které vychází 11. října ve vydavatelství Sony Classical. Koncert je zároveň „ouverturou“ ke společnému lednovému evropskému turné, které zahrnuje koncerty v Mnichově, Stuttgartu, Berlíně, Paříži, Luzernu a dalších evropských městech.

Radikálně nejednotní: Novou hudbu z pražské HAMU a University of Liverpool zahraje BERG

V Českém muzeu hudby se v úterý 15. října uskuteční závěrečný večer několikaletého mezinárodního projektu, který propojuje českou a britskou scénu současné hudby. Zazní nové skladby z obou zemí, dvě z nich v premiéře. Na posluchače čeká mimo jiné prostorová kompozice nebo díla s živou elektronikou a projekcemi. Díky spolupráci s Národním muzeem je vstupné dobrovolné.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.