Aktuality

Slyšet jednou je dobré, dvakrát ještě lepší: Orchestr Berg uvede skladbu dvakrát během jednoho večera

Orchestr Berg společně s dirigentem Peterem Vrábelem a sopranistkou Pavlou Radostovou nabízí další večer v originálním koncertním formátu Slyšet 2x. V pondělí 2. srpna v české premiéře představí hudbu italského skladatele Fausta Romitelliho inspirovanou mimo jiné Tibetskou knihou mrtvých, která spojuje akustické nástroje, elektroniku i lidský hlas.

Jedenáctý Festival F. L. Věka proběhne netradičně během letních měsíců

Festival F. L. Věka se letos přesouvá do letních měsíců. Je připraveno devět koncertů v šesti městech a obcích, poprvé se jeden z nich uskuteční v Bohuslavicích. Tři z koncertů jsou zařazeny jako náhradní koncerty za 10. ročník a platí na ně abonentky roku 2020 a vloni zakoupené vstupenky.

Letní hornové kurzy v Broumově již posedmé, i letos s mezinárodní účastí

Letní hornové kurzy Broumov proběhnou od neděle 1. do soboty 7. srpna. Z původně doprovodného programu festivalu Za poklady Broumovska se za šest let svého konání staly svébytnou a úspěšnou samostatnou akcí, srovnatelnou s evropskými akcemi podobného charakteru. Kurzy představují město Broumov jako kulturní regionální centrum, Královéhradecký kraj i celou Českou republiku i v zahraničí mezi mladou generací hráčů na lesní roh. Na letošní ročník je přihlášeno více než 70 mladých hornistů z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Holandska, Japonska a Německa.

Sopranistka Olga Jelínková vystoupí na festivalu Kladrubské léto

Třetí koncert Kladrubského léta provede Olga Jelínková 31. července od 18 hodin v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie ve spolupráci s Orchestrem Atlantis pod taktovkou Vítězslava Podrazila, sólo na trubku přednese Jiří Houdek.

Břevnovská hudební setkání na podzim opět nabídnou živé koncerty

Poté, co pátou i šestou sezonu Břevnovských hudebních setkání překazila pandemie, oznamují organizátoři v nadcházející sedmé sezoně čtyři koncerty.

Jihočeský jazzový festival opět mezinárodní. Vystoupí Erik Truffaz, Beata Hlavenková a Jazz Dock Orchestra

11. ročník Jihočeského jazzového festivalu přinese do krajské metropole opět pestrou paletu jazzové hudby v mezinárodním obsazení. Jazzová hudba rozehraje nejstarší část Budějovic a poprvé se představí také na vzdušné scéně Stezky korunami stromů v Lipně.

Podzimní festival duchovní hudby přinese v tradičním termínu hudbu šesti století

Letošní ročník Podzimního festivalu duchovní hudby se přes všechna omezení způsobená celosvětovou pandemií koná ve stejné době a tradičním rozsahu jako ročníky předešlé (19. 9.–23. 10. 2021). Koncerty jsou opět umístěny do historických prostor spojených s duchovním, společenským a kulturním životem Olomouce. Návštěvníci jsou zváni na devět koncertů nabízejících žánrově i druhově pestrý program složený z duchovní hudby více než šesti století.

Hudbu ze sbírek českých barokních klášterů představí na festivalu Za poklady Broumovska soubor Victoria Ensemble

Festival Za poklady Broumovska zavede v sobotu 24. července 2021 posluchače do božanovského kostela sv. Máří Magdalény. V podání souboru Victoria Ensemble zazní festivalová premiéra skladeb broumovského regenschoriho Antonína Celestýna Mentzela a další díla z hudebních sbírek českých barokních klášterů. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Hudba Znojmo vrcholí tento víkend Dnem posledního soudu

Vyvrcholením festivalu Hudba Znojmo bude tento víkend operní představení Den Posledního soudu G. P. Telemanna. Tento unikátní projekt festivalové stagiony vzniká přímo na míru festivalu. Celkem tři představení zazní ve znojemském kostele sv. Michala 23., 24. a 25. července.

Barokní koloratury Olgy Jelínkové zahájí Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera

Sólistka Opery v Lipsku a pražského Národního divadla vystoupí spolu s varhanicí Michaelou Káčerkovou a Komorním orchestrem Karlovarských symfoniků pod vedením dirigenta Marka Štilce 24. července od 19 hodin v rámci zahajovacího koncertu festivalu v kostele sv. Anny na Božím Daru.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.