Začátek americké odysey

2. listopadu Přes překážky ke hvězdám

Vzhledem k tomu, že jsme z Prahy letěli brzy ráno, hudebníci se na letiště dopravovali taxíky. Byl trochu zmatek, protože některá auta přijela menší, než bylo domluveno. Ale nakonec jsme se sjeli v plném počtu 102 lidí a vyrazili jsme na americkou odyseu! Začátek zájezdu byl tedy poněkud nervózní, ale let nás uklimbal a do USA jsme dorazili v pohodě a celkem bez problémů. 

3. listopadu Vstříc létu

V  Kalifornii je krásně, teplota se pohybuje okolo 29 stupňů! Bydlíme tři minuty pěšky od koncertního sálu. Teď nezbývá, než si odpočinout a koncentrovat se na vystoupení. Hlavní je vyrovnat rozdíl v časovém pásmu – jet lag je neúprosný.

4. listopadu Když hraje Česká filharmonie, tak se stojí: fronty na vstupenky i po výkonech hráčů

Dnes jsme měli první koncert z celé velké šňůry. Místem činu se stal Renée and Henry Segerstrom Concert Hall, – velmi krásný koncertní sál s výjimečnou akustikou (sál navrhnul slavný Russell Johnson). Na  programu byl  Janáček: Taras Bulba, Liszt: Klavírní koncert č. 2 a  Dvořák: Symfonie č. 9 (Novosvětská) . 

Koncert byl velmi úspěšný!!! Jean-Yves Thibaudet hrál fenomenálně a po právu si zasloužil ovace ve stoje po Lisztově klavírním koncertu. Standing ovation se opakovaly po Novosvětské . Museli jsme proto hned zařadit dva přídavky: předehru k opeře Prodaná nevěsta a Valse Triste Oskara Nedbala. Po obou přídavcích následovaly zase ovace ve stoje, jako kdyby Američané jinak Českou filharmonii už poslouchat než ve stoje nechtěli!

Co naplat, po krásném koncertu si musíme jít opět dobře odpočinout a nabrat síly, protože nás čeká výpad do Northridge, kde mají úplně nový koncertní sál (dokončen v roce 2011). Prý má skvělou akustiku, tak uvidíme. Čekají nás cca 4 hodiny v autobuse a pak hned zkouška a koncert.

Sdílet článek: